REKLAM

Paylaş:
RSS 1.0     RSS 2.0

Toplam bakislar: 4435 - Toplam yanitlar: 3

GONDEREN: GulSamira on 03/10/2013 03:37:32

Sen ki, a'sâra gömülsen taşacaksın...Heyhât, - Çağatay Altınok

Seni arabistanda bir tren istasyonunda oturan ve kalemine destan türküsü yazdıran bir adamın bir kahramanın bir akifin dilinden dilinden dinledik şehidim...

Nefesini tükettin girdin mezara biz ki sana bir mezar taşı bile dikemedik şehidim...

anacığının kucağından alıp silah verdik eline bir yokun uğrana düştünde toğrağa arkandan bir dua okuyamadık şehidim...

varmıydı seninde markalı kıyafetlerin,yiyebildin mi hiç bizim beğenmediğimiz yemekleri,hilalın üzerine kana bularken seninde varmıydı hayallerin.

senden sonra bizim herşeyimiz oldu şehidim ama biz mezarına dua okumak için değilde okuldan kaçmak için geldik,sizi sadece sade törenlerde sade gecelerde uğruna yazılmış bir kaç türküyle andık.

şimdi çıkıp gelsen secde ettiğin topraklardaki kafir elini görsen sana diyorum SEYİT yine kaldırırmıydın o mermiyi yine gömebilirmiydin kafirin gemisini derinlere 

Esat paşa yine bırakırmıydın kundaktaki çoçuklarını hiç görmediğin bizler için karından çoluğundan çoçuğundan vazgeçermiydin...

ya da 56. alayın bütün kahramanları düşerken üzerinize allahın bile lanetlediği mermiler son askerin yere düşene kadar çarpışırmıydın...

hey gidi koca seyit hey sen yokken heykelini diktik boğazın en güzel yerine sonra senin papyonlu heykellerini yaptık sattık pazarlarda üç beş kuruşa,üç beş kuruşa yedirmediğin memleketinin asil insanları(!) aldı senin anahtarlıklarını...

ya nusret mayın gemisi sen nasıl döşedin patlamaz dedikleri mayınları boğazın derinliklerine nasıl da avladın kafiri ama biz sen ve senin o kudretinden toğrağın bile kabul etmediği asil askerlerin için plastikten heykel yaptık memleketin en güzel yerine...

dağlara şiirler yazdık her geçen hatırana sahip çıksın diye kocaman bir abide yaptık geçliğin uyansın diye uyanmadılar şehidim 

ya sen paşa bir daha neden çıkıp gelmedin samsundan neden bir çift mavi gözünle bakıp geldikleri gibi giderler demedin gitmediler paşam gitmedikleri gibi yetimin hakkınada göz koydular yedirtmediler onuda bize...

dün tüm üniversitelerde buğday çorbası verdiler senin neler çektiğini anlayalım diye bizse üç lira veremedik seni anlamak için şehidim...

sakın uyanayım deme çünkü biz seni 45 dakikalık dizilerden senin hiç tanışmadığın internetten öğrendik şehidim...

hani diyor ya mehmet akif "bu taşındır diyerek kabeyi diksem başına" bırak kabeyi mezarına bir tas su bile dökemedik şehidim...

biz senin hatırıranın ayyuka çıktığı günde bebek katiline heyet gönderdik şehidim...

askerimize müebbet hapis istedik bir daha senin gibi kahramanlar çıkarmasınlar diye...

memleketi soracak olursan son kez benden, memleket çok iyi şehidim çok iyi artık analar hergün ağlıyor babalar çoçukları senin gibi kahraman olsun diye her gün çalışıyor ha eğer gençliğini soruyorsan şimdi hepsi disko bar da bir kızz biyerde ya tecavüz ediyorlardır yada bir çoçuğu tavlamaya çalışıyorlardır...

ama seni zerre kadar hatırlamadığımıza emin olabilirsin şehidim...

“Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.”

M. Kemal ATATÜRK .

“Avrupa’da hizbir asker yoktur ki, bu ifadenin altını çiziyorum, Türklierle mukayese edilebilsin. Almanların müdafaada gayet iyi oldukları kabul olunabilir. Fakat siperlerde onlar dahi Türklerle kıyas edilemez. Misal olarak Gelibolu’yu zikretmek isterim. Orada bizim gemi ateşlerimizle büyük zayiata uğrayan kıtalar, Türk olmasalardı. Yerlerinde kalamaz ve derhal değiştirilirlerdi. Halbuki, Türkler, bütün muharebe müddetince yerlerinde kaldılar.”

General Tawshend .

--------------------------------------------------------------
İLTİCA EDİLEMEZ... MÜLTECİ KABUL ETMEYEN BİR YÜREĞE...!!!

GONDEREN: GulSamira on 03/10/2013 03:43:19

Damarlarındaki asil kanın farkına varamayan  tek amacı facebook ta beğeni toplamak olan bir kitlede var artık  sitemim kendi içimizde deki. Genç diye hitap ettiğimiz arkadaşlara bu kitlenin kaç tanesi haberleri takip ediyor veya günlük gazete okuyor,kaç tanesini edebiyatla tarihle ilgileniyor kaç tanesi çevresinde olup bitenden haberdar ben söyleyim çok azı...
Hal böyleyken de zaten çok az olan milli bilinç gün geçtikçe yıkılıyor kültür emperyalizmin bir sonucu olarak artık gençler umursamaz bir havayla yetişiyor umursamazlığın sonucu olarak çevresinde yapılan kötü davranışların hiç birine tepki vermiyorlar ve bu terörün ekmeğine yağ sürmekte .
Sen ülkeni umursamazsan elbet umursayan biri çıkar ve seni kapının dışına atar.

İLTİCA EDİLEMEZ... MÜLTECİ KABUL ETMEYEN BİR YÜREĞE...!!!
Back To Top

GONDEREN: Birsu_ on 03/10/2013 04:46:01

EMEGİNİZE saglık GÜLSAMİRA...

Fotoğraf

Herkese örnek olsun.........

Back To Top

GONDEREN: efe_19 on 03/10/2013 05:02:45

GuLSamira emeklerine sağlık paylaşım için tşkler

Back To Top
06/08/2024