REKLAM

Paylaş:
RSS 1.0     RSS 2.0

Toplam bakislar: 4730 - Toplam yanitlar: 3

GONDEREN: TeLmA on 03/19/2013 19:35:14

Zavallı kadınlarımız... Gün geçmiyor ki, biri öldürülmesin. Sanki toplum birden bire değişti ve erkekler kadınlarına saldırır oldu. Merak ettim ve 30-40 yıllık gazeteleri inceledim. Şaşırırsınız, kadın ölümünden ya söz edilmiyor veya en iç sayfalarda küçük puntolarla verilmiş. Vaka-i adiyeden gibi muamele görmüş. İstatistiklere baktım ki, oooooo ölüm üzerine ölüm. Amma kimse ilgilenmiyor, medya haber değerinde bulmuyormuş. Ne acı değil mi? Analar edebiyatı yapmakta üstümüze yoktur. Kadını başımızın üstünde taşıdığımızı söyler dururuz. Bunca riyakarlıktan sonra da, kadınımızı doğrarız. Vahşi bir toplum muyuz? Her gün TV'lerde öyle cinayetler izliyoruz ki, vahşetten kuşkulanmıyor değilim. Neyse ki son dönemlerde kadınlarımıza sahip çıkma modası başladı. Hiç değilse lafını ediyoruz. Hiç değilse -lafla bile olsa- sahip çıkıyoruz.

--------------------------------------------------------------
GERÇEKÇİ OL İMKANSIZI YAŞA

GONDEREN: ZiCan on 03/19/2013 20:01:40

Şiddetin normal ve sıradan bir durummuş gibi algılandığı bir çevrede, bir kadın yaşadığı dayaktan ne kadar zarar görse de bunun yanlış, olmaması gereken bir şey olduğunu düşünmeyebilir  veya düşünse de bunu dile getiremeyebilir. Çevresinde, hatta kendi ailesinde bile mağduriyetini paylaşabileceği kimse bulamayabilir.

Telmam emeğine yüreğine sağlık canım.

Back To Top

GONDEREN: TeLmA on 03/19/2013 21:32:00

teşekkürler güzel ablam okuyan gözlerine sağlık

GERÇEKÇİ OL İMKANSIZI YAŞA
Back To Top

GONDEREN: Birsu_ on 03/20/2013 12:51:08

Ne güzel tesbit: hep vardı da şimdi uyandık..

Haklısın her toplumda her çagda var ve var olacak..Beden gücü yaratılışdan erkege verildigi için bunu böyle kötü kullanıyorlar..

İletişim artık hızlı ve çok çeşitli oldugundan  hepimiz daha sık görüyor ve şahit oluyoruz..

Artık erkekler dövmekle kalmıyor ama sorunu kökten halletmeye başladılar canlarını sıktıgı anda vurup öldürüyor kurtuluyorlar..

ERKEKÇE bir davranış sergilemeye başladılar

EMEGİNE SAGLIK TELMA.....

Back To Top
05/03/2024

*** SanalKahve.com 2008-2023 ***