REKLAM
pelinsu_26
PROFIL   RESIMLER   BLOGLAR   MISAFIR DEFTERI   ARKADASLAR   FAVORILER   VIDEOLAR  
 
mem_gold SITE DISINDA

Kadin
35 Yasinda
eskişehir
TurkiyeDIN: Musluman
MESLEK: Universite
MEDENI HAL: Bekar
UYELIK TARIHI: 12/28/2009
YILDIZI: Koc burcu
SON GIRIS: 03/16/2012 14:15:28
REYTINGIM: 7.33

Moses Mendelssohn hiç yakışıklı bir adam değildi. Çok kısa boyunun olmasının yanı sıra,çok garip birde kamburu vardı.Moses Mendelssohn,günün birinde Hamburg'da yaşayan bir iş adamını ziyarete gitti.İş adamının,Frumtje adında çok güzel bir kızı vardı.Moses,bu güzel kıza umutsuz bir aşkla tutuldu.Fakat güzel kız onun çirkin görüntüsünden ürkmüştü.O nedenle,değil onun sevgisine karşılık vermek,yüzüne bile bakmak istemiyordu.Ayrılma zamanı geldiğinde Moses,güzel kızın üst kattaki odasına çıktı ve tüm cesaretini toplayarak onunla son kez konuşma girişiminde bulundu.Kızın güzelliği öylesine olağanüstüydü ki,bir an için onun cennetten geldiğini bile düşündü.Fakat kızın,başını kaldırıp da yüzüne bakmamaktaki direnci,Moses'içok üzdü.Güçlükle başarabildiği konuşması sırasında çirkin asık,bu güzel kıza bir soru sordu:"Evliliklerin kutsal bir özelliği olduğuna inanır mısınız?" dedi."Elbette" diyerek yanıtladı güzel kız ve gözlerini yine kaldırmayıp Moses'in yine bakmadan,kendi de ona bir soru sordu: "Siz inanır mısınız buna?"Moses bir an bile duraksamadı:"Evet bende inanırım" dedi ve ekledi:"Biliyor musunuz? Her erkek çocuğu doğduğunda Tanrı,onun evleneceği kızı belirlermiş. Benim doğduğumda da,benim evleneceğim kız belirlenmiş ve bana'Senin karın kamburolacak' demiş O zaman ben bir istekte bulunmuşum Tanrı'dan.'Tanrım,kambur bir kadın bir tirajedi olur.Lütfen onun kamburluğunu bana ver ve onu güzel bir kadın yap.'demişim."Moses'in bu sözlerinden sonra Furumtje gözlerini yerden kaldırdı, onun gözlerinin içine baktı ve elini uzatıp,Moses'in elini tuttu.Ve daha sonra da onun,sevgili eşi oldu.


-Bu anlattığımız bir" perimasalı"değil, ünlü Alman besteci Mendelssoohn'un Büyükbabası ile büyükannesinin evlenmelerinin öyküsüdür.

titanik

dinlemeye değer olan her müzik

türklerin tarihi,tepki,unutulanların dışında yeni birşey yok,osmanlı padişahları,hayata yön veren hikayeler,teşkilat,ey vatan,şemdinli'de sınırı aşmak,bir hilal çanakkale uğruna,siz çok önemlisiniz


Hic arkadas yok


*** SanalKahve.com 2008-2023 ***